Росіянина, що відмив 4 мільярда доларів через Bitcoin, затримали у Греції

Наразі розглядатиметься питання екстрадиції Вінника до США.

Росіянина, що відмив 4 мільярда доларів через Bitcoin, затримали у Греції
27 Липня 2017 22:02Новини

У Греції затримали росіянина Олександра Вінника, який підозрюється у причетності до відмивання $4 млрд через криптовалюту біткойн (bitcoin). Як повідомляє НВ із посиланням на Reuters, це гроші групи осіб, яка брала участь в багатьох злочинах – від злому комп’ютерів до незаконного обігу наркотиків.

Заарештували 38-річного росіянина за американським ордером неподалік міста Салоніки. Місцева влада повідомила, що його було затримано за результатами розслідування Мін’юсту США та «ряду інших федеральних агентств і цільових груп». У американському відомстві Вінника опитується як оператора біржі BTC-e (Bitcoin Exchange), яка використовується для торгівлі цифровою валютою з 2011 року.

Передбачається, що згадувана злочинна група, у якій росіянина вважають ключовою фігурою, використовувала криптовалюту, аби за кілька років відмити щонайменше $4 млрд – сайт BTC-e виступав важливою ланкою цієї схеми.

Крім того, американські правоохоронці стверджують, що Вінник може бути пов’язаний із банкрутством іншої біржі цифрових валют Mt.Gox у 2014 році. Відповідно до ордеру Міністерства юстиції США, чолові буде екстрадований до Сполучених Штатів. Переговори стосовно цього мають розпочатися незабаром.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.