Порошенко визначився з претендентом на посаду голови НБУ

Президент прислухався до рекомендацій Валерії Гонтаревої, яка рекомендувала своїм наступником голову австрійського банку.

Порошенко визначився з претендентом на посаду голови НБУ
29 Квітня 2017 12:46Новини

Голова правління Райффайзен Банку Аваль Володимир Лавренчук вирвався в лідери серед претендентів на посаду голови Національного банку України. Про це повідомляє НВ з посиланням на Bloomberg.

Банкір має замінити нинішню голову НБУ Валерію Гонтареву після 10 травня 2017 року.

Як пише видання, новий голова регулятора має докласти зусиль на продовження закладених його попередницею реформ фінансового сектору та виконати взяті перед МВФ зобов’язання.

Директор з комунікацій Райффайзен Банку Аваль Наталія Марченко повідомила НВ Бізнес, що вони наразі не володіють якою-небудь достовірною інформацією щодо можливого рішення президента Петра Порошенка: «Ми чекаємо на офіційне рішення». Сам Лавренчук на дзвінки НВ Бізнес не відповідав.

Як раніше повідомляв НВ Бізнес, рекомендації щодо очільника Райффайзен Банку Аваль Гонтарева надала президенту особисто. Лавренчук погодився обійняти цю посаду. «Так, я підтверджую намір з часом взятися за таку роботу» – підтвердив він.

Одночасно, Європейський банк реконструкції й розвитку (ЄБРР) офіційно виступив за призначення керівником Нацбанку саме Лавренчука. Як пише агентство Reuters, про підтримку зокрема заявив керуючий директор ЄБРР у країнах Східної Європи й Кавказу Франсіс Маліж.

ЄБРР володіє блок-пакетом акцій австрійського Райффайзен Банку Аваль, а також має намір увійти до складу акціонерів українського Ощадбанку.

Перед офіційним призначенням кандидатуру голови НБУ, згідно з законодавством, має затвердити Верховна Рада України.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.