Помер заступник голови Львівського крайового братства ОУН-УПА Зіновій Бень

Учора помер Зіновій Бень, член Львівського крайового братства ОУН-УПА, заступник голови крайового братства, голова Суду честі крайового братства ОУН-УПА.

oun
10 Липня 2016 17:15Новини

Про це повідомляє Вголос з посиланням на прес-службу Львівської міської ради.

Парастас відбудеться сьогодні о 19:30 у каплиці церкви Різдва Пресвятої Богородиці (на Сихові). Похорон відбудеться 11 липня. Початок прощання – о 15:00 у каплиці церкви Різдва Пресвятої Богородиці (на Сихові). Поховають покійного на Личаківському цвинтарі (поле №79, у родинному гробівці) (вхід з вул. А. Вахнянина) о 16:00.

Бень Зіновій Антонович народився 7 квітня 1942 року в с. Бортятин Мостиського району Львівської області.

Батько був членом ОУН й організатором УПА в районі, у 1945 році розстріляний НКВД.

У 1959 році закінчив школу. Понад 10 років йому відмовляли у прописці.

Закінчив Політехнічний інститут (1972 р.), працював на Львівському заводі біофізичних приладів (1966-1999 рр.), на посадах від робітника до заступника головного інженера.

Під час навчання та праці займався правозахисною діяльністю, поширював заборонену літературу. Неодноразово викликався в органи КДБ.

З 1989 року активно включився у громадську діяльність за відновлення незалежності України, брав участь і виступав на мітингах, працював у виборчих комісіях.

З 1999 року член Львівського товариства політичних в’язнів і репресованих, у 2003-2013 рр. – голова Сихівського районного товариства політичних в’язнів і репресованих, 2010-2013 рр. – член Проводу Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих.

З 2013 р. – член Львівського крайового братства ОУН-УПА, заступник голови крайового братства, голова Суду честі крайового братства ОУН-УПА.

Член комісії Львівської обласної ради з питань поновлення прав реабілітованих та соцзахисту жертв політичних репресій.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.