Поліція розслідує незаконний експорт лісу на 30 млн грн на Львівщині і Волині

Під час більше 30 обшуків вилучено 2 тис куб. м підготовленого до експорту дуба.

Поліція розслідує незаконний експорт лісу на 30 млн грн на Львівщині і Волині
12 Серпня 2016 13:03Новини

Співробітники Національної поліції почали розслідування за фактом незаконного експорту в країни Європи 12 тис куб. м лісу вартістю 30 млн гривень із Львівської та Волинської областей. Про це сказано в повідомленні прес-служби Національної поліції, – інформує Depo.Львів.

«Працівники Управління захисту економіки, слідства обласної поліції разом із прокуратурою Львівської області припинили діяльність групи осіб, які організували злочинну схему з вирубки лісу та вивозу його за кордон», – сказано в ньому.

Відповідно до повідомлення, у схемі було задіяно більше 15 осіб: співробітники львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, Державної фітокарантинної служби, митні брокери, банківські працівники, адвокати, керівники приватних підприємств і жителі Волинської області.

Підозрювані експортували деревину в країни Європейського Союзу, створювали фіктивні підприємства і виготовляли фіктивну дозвільну документацію.

Під час більше 30 обшуків вилучено 2 тис. куб. м підготовленого до експорту дуба, фіктивні печатки експортерів, банківські картки, відбитки підписів, а також фінансово-господарську документацію.

Крім того, співробітники правоохоронних органів виявили більше 200 сертифікатів з підписами і мокрими печатками львівського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Також, правопорушники укладали зовнішньоекономічні контракти з офшорними компаніями для зниження митної вартості експортованого лісу.

Задіяні в схемі підприємства не сплатили в бюджет близько 10 млн гривень обов`язкових платежів.

Правоохоронці повідомили про підозру 3-м учасникам схеми: головному фахівцеві львівського облуправління лісового та мисливського господарства за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу; організаторові схеми за ч. 2 ст. 205 (фіктивне підприємництво), ч. 2 ст. 212 (ухиляння від сплати податків, зборів, обов`язкових платежів), ч. 1,4 ст. 358 (підробка документів, печаток, штампів і бланків, збут або використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу. Також повідомлено про підозру директорові фіктивного підприємства у фіктивному підприємництві й ухилянні від сплати податків.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.