Податок з доходів українців може зрости в 3 рази, – експерт

Пропозиція Кабміну різко підняти мінімальну зарплату в 1,5 рази без зміни розміру прожиткового мінімуму призведе до подальшого зубожіння населення та тиску на малий бізнес.

Податки зростають
12 Серпня 2016 19:24Новини

Таку думку висловила експерт з податкових питань, глава «Успішної країни» Марина Дєдушева, – передають Фінанси.

Нагадаємо, Міністр соціальної політики Андрій Рева заявив про необхідність підвищити мінімальну зарплату 1,5 рази.

Як зазначає Дєдушева, пропозиція Кабміну не більше ніж популізм і підміна понять, які обернуться катастрофою для малого бізнесу. Радикальне підвищення мінімальної зарплати без зміни розміру прожиткового мінімуму несе лише одне призначення – миттєве збільшення надходжень до бюджету за рахунок штучного розширення бази оподаткування та фіскального тиску на населення та бізнес.

«Всі податки і збори будуть виплачуватися з нової підвищеної мінімальної зарплати, а при нарахуванні соціальних пільг буде враховуватися існуючий прожитковий мінімум. Тому фізичні особи надалі не зможуть користуватися цілою низкою соціальних пільг тому, що підвищена мінімальна зарплата буде перевищувати розмір прожиткового мінімуму», – зазначає експерт.

Наприклад, як пояснює Дєдушева, при зростанні мінімальної зарплати в 1,5 рази, тобто з 1450 до 2175 грн, податок на дохід виросте в 2,86 рази з 136 до 391 гривні. Військовий збір та ЄСВ виростуть в півтора рази. До того ж державі більше будуть платити Єдиний соціальний внесок не тільки юридичні особи, а й фізичні особи – підприємці, в тому числі і ті, які знаходяться на спрощеній системі оподаткування, адже зі збільшенням мінімальної зарплати збільшиться і мінімальний розмір сплати ЄСВ.

«Доходи українця не зростуть. З нібито більшої зарплати заберуть більше податків, позбавлять соціальних виплат, а малий і середній бізнес опиниться під непосильним податковим тягарем», – коментує вона.

Крім того, з підвищенням мінімальної зарплати підвищиться і податок на майно для всіх українців з 24 гривень за квадратний метр до 65,25 (з урахуванням вже підвищеної за 2016 р максимальної ставки податку за один квадратний метр площі з 2% до 3% від розміру мінімальної зарплати).

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.