Початок будівництва найбільшого в світі оптичного телескопа

У чилійській пустелі стартувало будівництво найбільшого в світі оптичного телескопа.

Початок будівництва найбільшого в світі оптичного телескопа
28 Травня 2017 16:09Новини

У чилійській пустелі Атакама 26 травня розпочалось будівництво найбільшого в світі оптичного телескопа, який буде уп’ятеро потужніший за нині працюючий Very Large Telescope. Про це повідомляє УНІАН з посиланням на Радіо Свобода.

«Прилад розташують на горі висотою три тисячі метрів. Діаметр його головного дзеркала становитиме 39 метрів. Очікується, що телескоп прискорить відкриття нових планет в інших сонячних системах і пошук ще менших планет, ніж ті, які виявлені досі, а також дозволить отримувати інформацію про склад небесних тіл та можливість існування там життя. Запуск системи очікують у 2024 році», – йдеться у повідомленні. За словами вчених, сухий клімат Атаками – це найкращі умови для спостереження, які можна знайти на Землі. «Будівництво гігантського телескопа фінансується Європейською південною обсерваторією, що об’єднує 15 європейських держав та Бразилію. Орієнтовна вартість проекту – 1 мільярд євро», – зазначає видання.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.