Парламент Каталонії підтримав законопроект про референдум щодо відділення від Іспанії

Парламент Каталонії в середу більшістю голосів підтримав законопроект про проведення референдуму щодо відділення цього автономного співтовариства від Іспанії.

Парламент Каталонії підтримав законопроект про референдум щодо відділення від Іспанії
7 Вересня 2017 16:23Новини

Про це повідомляє Інтерфакс з посиланням на інтернет-портал газети «Паїс».

Рішення підтримали 72 депутати, 11 чоловік утрималися, «проти» не проголосував ніхто.

Тим часом, іспанський уряд вже звернувся до Конституційного суду з вимогою блокувати результати цього голосування.

«Іспанський уряд звернувся до Конституційного суду з вимогою оголосити, що досягнуті домовленості не мають сили», – повідомила в середу на прес-конференції заступник голови уряду Іспанії Сорайя Саєнс де Санта-Маріа.

Раніше глава виконавчої влади іспанського автономного співтовариства Каталонія Карлес Пучдемонт призначив референдум про незалежність на 1 жовтня. За його словами, рішення про проведення референдуму прийнято в односторонньому порядку після низки невдалих спроб домовитися про організацію голосування з центральним урядом у Мадриді.

Учасники референдуму повинні будуть відповісти на питання: «Чи хочете Ви, щоб Каталонія стала незалежною державою з республіканською формою правління?»

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.