Окупаційна влада Криму передала Ханський палац у «власність республіки»

Серед «оформлених» палацових об'єктів пам'ятки світового значення.

Окупаційна влада Криму передала Ханський палац у «власність республіки»
9 Жовтня 2017 8:16Новини

Підконтрольний окупаційній владі комітет з державної реєстрації та кадастру Криму зареєстрував право власності на 32 об’єкти нерухомості Ханського палацу. Про це повідомляє російське агенство «РИА Крим» з посиланням на коментар прес-служби відомства, пише Український тиждень.

Зазначається, що серед «оформлених» палацових об’єктів пам’ятки світового значення – головний гаремний, стаєнний, кухонний та поштовий корпуси, Соколина башта, Мала Ханська мечеть, 11 нежитлових будівель, 3 складських приміщення.

«Таким чином музей-заповідник повністю перейшов під контроль в республіканську власність», – сказано в повідомленні.

Ханський палац-музей у Бахчисараї – найвідоміший музей, пов’язаний з історією кримських татар, територія літньої резиденції кримських ханів Гіреїв. На території музейного комплексу розташовані палац, гаремний корпус, ханський цвинтар і мечеть.

Пам’ятка є претендентом на внесення до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО поряд з Генуезькою фортецею в Судаку, Кримською астрофізичною обсерваторією, Мангуп-Кале, Ескі-Кермен і Чуфут-Кале.

Нагадаємо, Прем’єр-міністр Росії Дмітрій Мєдведєв підписав розпорядження, яким понад 220 об’єктів на території анексованих Криму і Севастополя віднесено до пам’яток історії та культури РФ.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.