Офіційно: Роухані впевнено переміг на виборах президента Ірану

Державні медіа оголосили про остаточну перемогу поміркованого реформатора Хасана Роухані на президентських виборах в Ірані.

Офіційно: Роухані впевнено переміг на виборах президента Ірану
21 Травня 2017 8:29Новини

Президента Ірану Хасана Роухані переобрали на другий термін. Про це офіційно повідомило державне телебачення країни у суботу, 20 травня, пише УНІАН.

За результатами підрахунку всіх понад 40 мільйонів бюлетенів, поміркований реформатор Роухані здобув близько 57 % голосів виборців. Загальна явка на виборах перевищила 70 %, пише DW. Коли перемога Роухані стала очевидною, водії-жінки на дорогах Тегерану почали блимати фарами і показувати руками знак V – перемоги. Ліберальніша частина іранського суспільства вітає помірковану політику Роухані, завдяки якій у 2015 році було укладено ядерну угоду з найбільшими країнами світу, а з Ірану зняли частину міжнародних санкцій.

Найближчим конкурентом Роухані є ультраконсервативний Ебрагім Раісі, який обіцяв розбудову економіки та збільшення виплат бідним. Він здобув лише 38 % голосів виборців. Раісі вважають близькою фігурою до верховного лідера Ірану Аятоли Алі Хаменеї, який утримався від підтримки будь-якого з кандидатів.  У 2013 році Роухані виграв вибори президента з 51 % голосів. Тоді явка становила 73 %.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.