Очільниця Верховного суду Польщі відмовилася йти на пенсію, як це передбачає закон

У Польщі протестують проти нового закону про Верховний суд.

Очільниця Верховного суду Польщі відмовилася йти на пенсію, як це передбачає закон
5 Липня 2018 8:31Новини

Голова Верховного суду Польщі Малгожата Герсдорф не згодна з примусовою відправкою на пенсію, як це передбачає судова рефорам, яка набрала чинності 3 липня. Про це пише Громадське радіо.

4 липня Герсдорф вийшла на роботу о 8.15 ранку, хоча формально з півночі стала пенсіонеркою. Прес-секретар Верховного суду напередодні заявив, що її посаду обійматиме голова Палати праці та соціального страхування Юзеф Івульскій. Протестуючі проти нового закону про Верховний суд громадяни привітали Малгожату Герсдорф оплесками біля будівлі Верховного суду.

Вони скандували: «Конституція, конституція». Герсдорф звернулася до присутніх:

«Я виступаю на захист правопорядку держави і маю намір заявити про межу, яка існує між Конституцією і порушенням Конституції. Сподіваюся, що в Польщі буде відновлений правопорядок». Як передає Польське радіо, під стінами Верховного суду сьогодні зібралося кілька сотень людей.

Учасники акції принесли прапори Польщі та ЄС, а також таблички з написом «Конституція» і плакати з гаслами на зразок «Руки геть від Верховного Суду».

Нагадаємо, згідно з новим законом про Верховний суд, на пенсію виходять судді Верховного суду, яким виповнилося 65 років. Якщо вони хотіли продовжити виконувати свої обов’язки, вони могли протягом одного місяця після набрання чинності нового закону написати заяву і надати відповідні медичні довідки.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.