Нова дорога у Зимній Воді зійшла разом зі снігом

Дорога, що проходить через село Зимна Вода, до речі, найбільшого села в Україні, і якою користуються мешканці не лише Зимної Води, а й Рудного, Суховолі, тривалий час була притчею во язицех.

doroga21
15 Березня 2017 15:46Новини

Водії маршруток трьох сіл, приватного транспорту весь час сушили голову, як вибратися із села, намотували кілометри різними об’їзними шляхами, бо на головному була яма на ямі. На виклики «швидкої», аварійних служб також доводилося чекати доволі довго, бо по такій дорозі годі було добратися. І машини раз у раз виходили з ладу.

Дорога потребувала капітального ремонту, якого тут не проводили тривалий час. А той ямковий ремонт, який проводила Служба автомобільний доріг у Львівській області, не давала жодного результату: гроші викидали просто на вітер. Того ремонту вистачало лише на кілька місяців, та й то вони латали лише найбільші ями.

Скарги летіли у всі інстанції, до вирішення проблеми підключали депутатів різних рівнів. Оглянути цю дорогу приїжджав і губернатор Львівщини Олег Синютка. І ось торік, здавалося, крига зрушила. На капітальний ремонт дороги з державного бюджету нарешті виділили гроші – 13, 5 млн грн. Ремонт розпочали восени. Замовником робіт є Служба автомобільних доріг у Львівській області, виконавцем − компанія «Онур».

Ремонт робили до пізньої осені, коли погодні умови зовсім не сприяли цьому, але треба було освоїти кошти. Роботи майже закінчили, залишилося доробити невелику частину й обладнати тротуари, що саме зараз фірма і робить.

Але з приходом весни мешканці сіл, які дуже раділи цьому довгоочікуваному ремонту, забили тривогу: сніг зійшов і… дорога поповзла разом з ним. Вона цілою і без ям не витримала навіть однієї зими! На місцях стику (спершу робили одну частину дороги, згодом – іншу) пішли тріщини, виникли ями. Майже по всій дорозі вже з’явилися невеликі ямки. Тротуари також роблять за принципом: стук-грюк, аби з рук. Асфальт на автобусних зупинках, біля каналізаційних люків покладено, м’яко кажучи, не по-господарськи.

«А що буде через рік-два? Через таку роботу ми знову матимемо яму на ямі. Усі ми розуміємо, що більше грошей з державного бюджету на ремонт цієї дороги у найближчий час не дадуть. То, може, ті, хто платить гроші компанії-підряднику, прийшли б і подивилися на якість виконаних робіт? Навіщо державні гроші платити за неякісну роботу? Нова дорога, а вже з латками. А що буде далі?» − запитують мешканці Зимної Води.

Голова сільської ради с. Зимна Вода Володимир Гутник розповів «Львівській газеті», що вчора дві години він разом із заступником начальника автомобільних доріг у Львівській області Віктором Шикулою інспектував дорогу і фіксував недоліки. Претензій назбиралося дуже багато, і вони стосуються не лише асфальтового покриття. Недобре закріплені поребрики, вони розсуваються і тротуари «пливуть», неякісно проведено роботи біля каналізаційних люків, на автобусних зупинках тощо.

За словами Віктора Шикули, із виділених грошей на ремонт дороги вже використано майже 10 млн грн. Гарантійний термін цієї дороги – 3 роки. Отже, якщо протягом цього часу на дорозі виникатимуть якісь недоліки, фірма-підрядник буде усувати їх за свій рахунок.

«Зараз усі претензії до якості виконання робіт зафіксовані й передані компанії «Онур», яка найближчим часом має їх усунути», − запевнив Віктор Шикула.

Сподіваємося, що підрядник усуне всі недоліки, а не лише найпомітніші. Але напрошується запитання: навіщо запрошувати і платити гроші фірмам, до якості роботи яких є претензії? Якщо дороги, зроблені ними, не можуть протриматися у хорошому стані навіть протягом гарантійного терміну, то чи варто з ними мати справу?

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.