Не дозволимо: США зреагували на збагачення урану в Ірані

На атомній електростанції в іранському Натанзі почалося будівництво центрифуг для збагачення урану. Приблизно через місяць їх добудують, заявив в ефірі держтелебачення глава Організації з атомної енергії Ірану Алі Акбар Салехі.

Не дозволимо: США зреагували на збагачення урану в Ірані
7 Червня 2018 20:09Новини

«Після наказу верховного лідера ми протягом 48 годин підготували цей центр. Сподіваємося, що об’єкт буде завершений через місяць», – сказав він. Про це пише Український інтерес.

Реакція Сполучених Штатів не змусила себе довго чекати. Так, державний секретар Майк Помпео заявив, що США не дозволять Ірану розробляти ядерну зброю.

«Ми спостерігаємо за інформацією, що Іран планує збільшити збагачувальні можливості. Ми не дозволимо Ірану розробляти ядерну зброю. Ірану відома наша рішучість. Це інший приклад, як Іран по-дурному розбазарює свої ресурси. Нікого не має дивувати, якщо в Ірані продовжаться протести», – написав він у Twitter.

Нагадаємо, 5 червня Салехі повідомив, що Тегеран передав лист у Міжнародне агентство з атомної енергії про рішення розпочати процес збільшення можливостей збагачення урану, якщо ядерна угода 2015 року буде скасована.

Нагадаємо, верховний лідер Ірану аятола Хаменеї раніше озвучив 7 умов, з якими має погодитися Європа, щоб зберегти умови ядерної угоди. Остання почала розвалюватися після того, як США 8 травня оголосили про вихід із домовленостей та відновлення усіх попередніх санкцій. Європейські лідери, зокрема, президент Франції Еммануель Макрон та міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель заявили, що провал ядерної угоди загрожує війною. Сам Трамп хоче укласти із Тегераном нову «хорошу і справедливу» угоду.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.