НБУ визначив стратегію на середньостроковий період

Стратегія складається з 7 цілей.

НБУ визначив стратегію на середньостроковий період
17 Березня 2018 12:32Новини

НБУ презентував Стратегію центрального банку, яка встановлює цілі на середньостроковий період, передає Mind з посиланням на прес-службу НБУ.

«Національний банк має чітке бачення та програму: ми продовжимо працювати на забезпечення цінової та фінансової стабільності, разом із фінансовим сектором сприятимемо економічному зростанню», – зазначив голова Національного банку Яків Смолій.

«Реалізація цього бачення здійснюватиметься за сьома напрямками розвитку. Шість спрямовані назовні – на задоволення потреб фінансової екосистеми. Одна з важливих передумов для їх досягнення – висока інституційна спроможність центробанку. Розуміючи це, Національний банк ставить перед собою і внутрішню ціль – стати сучасним, відкритим, ефективним, незалежним центральним банком», – йдеться у повідомленні.

Стратегія Національного банку складається з таких цілей:

  • низька та стабільна інфляція;
  • стабільна, прозора та ефективна банківська система;
  • відновлення кредитування;
  • ефективне регулювання фінансового сектора;
  • вільний рух капіталу;
  • фінансова інклюзія;
  • сучасний, відкритий, незалежний, ефективний центральний банк.

«Ми проаналізували потреби учасників фінансової екосистеми, умови середовища, у якому вони працюють, тенденції, що впливатимуть на екосистему в майбутньому. На базі цього аналізу ми і сформували стратегію Національного банку – дорожню карту, якою ми будемо керуватися найближчі роки для досягнення визначених семи цілей», – зазначив Смолій.

Нагадаємо, що вчора, 15 березня, Верховна Рада підтримала подання президента України про звільнення Валерії Гонтаревої з посади голови Національного банку України 342 голосами та призначила головою центробанка Якова Смолія.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.