Названо найбільш перспективні й прибуткові професії в Україні

Мінімальні пенсії і зарплати в Україні проіндексують в кінці поточного року, проте навіть після підвищення зарплат і пенсій українці багатшими не стануть – в нашій країні найнижчий рівень доходів серед усіх європейських держав.

1393942025
13 Вересня 2016 14:15Новини

У Державній службі статистики надали інформацію про найбільш затребуваних професіях в Україні, а також про галузях, де українці отримують найвищу зарплату. Лідирує сфера ІТ-технологій, де зарплати деяких фахівців досягають ста тисяч гривень, передає business ua.

Також дуже хороший дохід, за даними Держстату, у тих, хто працює у сфері авіації. Приміром, бортпровідники в Україні можуть запрацювати і 25, і 50 тисяч гривень за місяць, все залежить тільки від авіакомпаній, дальності рейсів і т. д. В сфері авіації середня зарплата в серпні цього року досягала 22 тисяч гривень, проте роботодавці пред’являють до своїх співробітників дуже жорсткі вимоги, і, приміром, щоб отримати роботу стюарда або стюардеси, потрібно не тільки мати досвід, навички та освіту, але і привабливу зовнішність. На другому місці за рівнем заробітної плати в Україні йдуть працівники сфери фармакології, де середній розмір заробітної плати сягає майже одинадцять тисяч гривень, на третьому місці з доходом в 10,5 тисяч гривень розташувалися страховики та фінансисти.

Далі за списком – наукові діячі, працівники транспортної галузі і промисловості, однак їх зарплати значно нижче – від 6 до 8 тисяч в місяць. Якщо пошукати вільні вакансії на популярних порталах з пошуку роботи, то на сьогоднішній день найбільшу зарплату у 125 тисяч гривень пропонують інтернет-маркетолога. Програмні розробники з великим досвідом можуть розраховувати на зарплату в сто тисяч гривень, однак від них вимагається додатково бездоганне знання англійської мови і гарантії того, що вони в будь-який момент зможуть відправитися в закордонне відрядження на невизначений термін. Досвідченим програмістам в Україні роботодавці пропонують зарплату від 70 до 100 тисяч, фінансовому директору близько 60 тисяч, дизайнеру в сфері ІТ-технологій – також 60 тисяч.

Експерти відзначають, що в недалекому майбутньому багато професії в Україні можуть зникнути, і зараз громадянам потрібно задуматися про перекваліфікацію. Через кілька років в нашій країні будуть затребувані фахівці в області фармакології, математики, фахівці в галузі транспортного машинобудування та авіапромисловості, біоінженери, біотехнологи.

Завжди в списку топ-професій залишаться медики, різноробочі, продавці і вчителі. Що стосується ІТ-сфери, то в найближчі роки фахівці будуть затребувані, проте вже зараз між ними дуже висока конкуренція. Незабаром також будуть затребувані молоді фахівці з технічними професіями. Акцент робиться і на аграрну галузь, яка в останні роки активно розвивається. До речі, у фахівців аграрної галузі пристойна заробітна плата вже зараз деякі співробітники отримують по 10 тисяч гривень і більше.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.