На Росію потрібно було накласти «пшеничні» санкції через її агресію – експерт

Росія є найближчим конкурентом України в торгівлі пшеницею.

На Росію потрібно було накласти «пшеничні» санкції через її агресію - експерт
4 Жовтня 2017 16:09Новини

У торгівлі пшеницею конкурентами України є Росія та Румунія. Але найбільшим конкурентом є Росія, оскільки у нас однакова якість зерна та логістика. Якби на РФ наклали «пшеничні санкції» за її агресію в Україні, то по Росії це відчутно вдарило б. Таку думку висловила під час прес-конференції в «Главкомі» Марія Колесник, керівник аналітичного департаменту «ААА Consultaiting Agency».

Україна є гравцем на загальносвітовому ринку, вона входить в п’ятірку чи в десятку по різних ринках загальносвітових постачальників зерна, зазначила експерт.

«Цього року у нас очікувалися величезні проблеми з Російською Федерацією. В Росії рекордний врожай пшениці. Він перевищив 80 млн тонн, і ніхто цього не очікував. Навіть міністерство сільського господарства США протягом останніх трьох місяців піднімало прогнози по РФ, і саме російський врожай тиснув на ринки», – сказала Колесник.

Росія є найближчим конкурентом для української пшениці.

«Якби у нас по пшениці був поганий врожай, а в цього сусіда добрий, то росіяни почали б демпінгувати, і це призвело б до того, що Україна дуже жорстко втратила б. Аграрії на мінімумі врожаю не мали можливості продати його за рахунок тиску на ціни з боку Росії. Але за рахунок того, що України отримала 26 млн тонн зерна врожаю, ми не потрапили в цю халепу. Фактично країна була в доволі хиткому становищі. Якби у нас не було достатньо зерна, щоб корегувати ціни, то ми втратили б і по ВВП, і по надходженню валюти. Але ми протрималися цих два місяці, коли від Росії йшов ціновий тиск», – розповіла Колесник.

Вона зазначила, що, «якби на Росію наклали «пшеничні» санкції за її агресію в Україні, то по РФ це дуже болісно вдарило б».

Колесник також повідомила, що в України та Росії однакова логістика. Окрім того, українським аграріям варто звернути увагу на якість свого зерна.

Поряд із Росією у нас є ще інший конкурент – Румунія. «Так, у неї обсяги менші, але вона пропонує ринку пшеницю з вмістом білка 12,5%. Україна пропонує  в більшості своїй 11,5%. Це 10 доларів на тонні», – зауважила експерт.

Колесник також наголосила, що Україні необхідно змінити стандарти щодо зерна, станом на сьогодні вони застарілі.

Пропонуємо також переглянути запис прес-конференції

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.