На Марсі можна вирощувати картоплю, — висновки вчених

Дослідники з перуанського університету інженерії та технологій провели ряд експериментів, які показали можливість вирощування картоплі в умовах Червоної планети.

На Марсі можна вирощувати картоплю, — висновки вчених
10 Березня 2017 20:23Новини

Вчені наголосили, що картопля може рости в умовах Марса за мінімальної підтримки. Про результати дослідження повідомляє Міжнародний центр з картоплі.

Під час дослідів учені використовували модифіковану платформу для мікросупутників CubeSat, в якій розміщували герметичний контейнер із ґрунтом і системою поливу. У контейнері підтримували температуру, відповідну коливанням днів і ночей на Марсі, а також звичайні для Червоної планети тиск і склад атмосфери.

Ґрунт, із яким проводили дослідження, також максимально близький до марсіанського. Його отримали в пустелі Пампас де ла Хойя на півдні Перу.

Дослідники наголошують, що, згідно з результатами досліджень, картопля при мінімальній підтримці зможе вижити в умовах Червоної планети. Згодом експерименти планують повторити з більш повною імітацією умов Марса.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.