На Банковій прокоментували публічну травлю Гонтаревої

Національна рада реформ засудила інформаційну кампанію проти голови Національного банку України Валерії Гонтаревої.

На Банковій прокоментували публічну травлю Гонтаревої
26 Жовтня 2016 21:17Новини

Про це заявив на брифінгу в Адміністрації Президента України секретар Нацради реформ, заступник глави Адміністрації Президента Дмитро Шимків, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Петро Порошенко звернув увагу всіх на прикру ситуацію, як ми спостерігаємо сьогодні з інформаційною кампанією проти голови Національного банку Валерії Гонтаревої. Усі присутні  члени Національної ради реформ засудили публічну травлю, яка має відверто замовний характер і негативно впливає на роботу Нацбанку України, а в умовах інформаційної війни, яка ведеться проти нашої держави, є одним із дестабілізуючих факторів», – заявив Шимків.

Він підкреслив, що «в умовах, коли Україна має виконувати цілу низку зобов’язань, а національна валюта набула стабільності»— це неприпустимо.

«Національна рада реформ висловлює підтримку Валерії Олексіївні та закликає до конструктивного діалогу всіх політичних сил в державі. Така позиція була підтримана, зокрема, бізнес-асоціаціями: Американською торгово-промисловою палатою в Україні, Європейською бізнес-асоціацією та іншими учасниками Нацради реформ», – заявив секретар Нацради.

Шимків додав, що замовники інформаційної кампанії проти Гонтаревої відомі: «Їх мета — дестабілізація банківської системи України».

Він також розповів, як більшість із цих замовників знаходили фінансування для свого бізнесу: «Збір грошей з громадян України, внутрішнє кредитування через банківські структури, а потім банкрутування фінансових установ, а після цього держава повинна була відшкодовувати. Отакий у них був бізнес».

Заступник глави АПУ зазначив, що під керівництвом Гонтаревої у банківській системі було наведено лад, і ці схеми зникли. «Якщо ми подивимося кількість збережених коштів, це — понад 6 млрд грн кошторису Нацбанку», – додав він.

«Коли я був у Вашингтоні, разом з Гонтаревою, ми зустрічалися з усіма організаціями, куди встигли добігти ті, хто зараз розхитує ситуацію – їх ніхто там серйозно не сприймає. Це просто даремно витрачені кошти. Якщо в когось є гроші, то хай це робить. Бажано, звичайно, щоб вони тут займалися, а не оплачували невідомо кого у Сполучених Штатах», – сказав Шимків.

Інформкампанію «з розхитування Нацбанку» прокоментував і міністр фінансів Олександр Данилюк: «Ми знаємо добре Валерію – її розхитати неможливо».

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.