МЗС України не проводить переговорів з іншими країнами про пересування Саакашвілі

Пересування екс-президента Грузії, колишнього голови Одеської обласної державної адміністрації Міхеїла Саакашвілі не є пріоритетним питанням у переговорах з дипломатами інших країн, заявив директор департаменту політики та комунікацій Міністерства закордонних справ України Олексій Макєєв.

МЗС України не проводить переговорів з іншими країнами про пересування Саакашвілі
11 Серпня 2017 8:46Новини

«Міністерство закордонних справ займається тим, що постійно дзвонить, зустрічається з іноземними колегами. Але хочу запевнити, що пріоритетом зовнішньої політики не є розмови про переміщення одного окремого громадянина. Відповідно, таких розмов міністр або хтось із МЗС не проводить. Тим більше, хто може знати, де завтра цей громадянин може з’явитися?» – сказав О.Макєєв в ефірі програми Face2Face на телеканалі ZIK. Про це пише Інтерфакс.

Він наголосив, що сьогодні Київ підтримує дуже активний діалог з литовськими та польськими партнерами, оскільки в двосторонніх відносинах є як позитивні, так і негативні моменти, якими займається МЗС, але серед пріоритетних питань українського зовнішньополітичного відомства М.Саакашвілі немає.

Водночас, О.Макєєв зазначив, що заяви М.Саакашвілі шкодять міжнародному іміджу України.

«Зазвичай, коли про Україну говорять за кордоном, ми зацікавлені в тому, щоб про Україну говорили добре. Те, що говорить ця особа (М.Саакашвілі – ІФ.), воно шкодить Україні та її міжнародному іміджу. Більш того, деякі висловлювання , наприклад, про громадянство і паспорти міністра закордонних справ Клімкіна, що пролунали вчора. Міністр Клімкін відреагував на них і сказав, що будь-які звинувачення, що у нього є російський паспорт, – це неправда… Але очевидно, що такі речі шкодять Україні і перекреслюють робот української дипломати», – сказав О.Макєєв.

Розровідаючи про ініціативу введення візового режиму між Україною і Російською Федерацією, О.Макєєв зазначив, що візи з Росією не вирішать проблеми проникнення в Україну небажаних елементів.

«Давайте змоделюємо такий момент: будь-який терорист потрапляє в українське посольство, здає свій паспорт, пояснює мету візиту, однак український консул, наприклад, в Ростові-на-Дону не розпізнає в ньому терориста. Це не його функція – це функція спеціальних служб. Саме тому я кажу, що цей інструмент також не знадобиться нашим спецслужбам – вони шукають зовсім іншу інформацію», – зазначив представник МЗС України.

За його словами, головною проблемою, над якою б’ється українська влада, – запобігти випадкам, коли небажані елементи потрапляють в Україну, зокрема, терористи або люди, які шкодитимуть національним інтересам і національній безпеці України. «Це перший крок у впровадженні візового режиму. Але головне – працювати не над вивіскою, як безвізовий режим, а над тим, які проблеми завдяки цьому ми хочемо вирішити», – пояснює О.Макєєв.

За його словами, деякий час назад на засіданні Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) було прийнято рішення, що з початку наступного року має запрацювати система, що надасть можливість знімати біометричні дані з іноземців, які потрапляють в Україну.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.