МЗС Білорусі відреагувало на слова українського посла про спільні навчання з росіянами

Міністерство закордонних справ Білорусі у понеділок, 26 червня, викликало посла України в Білорусі Ігоря Кизима у зв’язку «з тенденційними висловами в ЗМІ щодо навчань «Слов’янське братство-2017».

МЗС Білорусі відреагувало на слова українського посла про спільні навчання з росіянами
27 Червня 2017 8:23Новини

Про це повідомляє прес-служба МЗС Білорусі, пише ZIK.

«Послу України було вказано на те, що зроблені ним заяви не відповідають високому рівню дружніх відносин між Білоруссю і Україною, є некоректними і містять необґрунтовані звинувачення Білорусі в недотриманні заходів довіри і безпеки в регіоні ОБСЄ», – йдеться у повідомленні.

Мова йде про заяву посла Кизима, яку він зробив 19 червня, коментуючи навчання «Слов’янська братство-2017», проведені спільно Білоруссю, Росією та Сербією.

«Мій військовий аташе поїхав туди, для них влаштували показовий фарс. Їм показали театралізовану виставу по захопленню терористичної групи на дамбі. Дуже класно зроблено. А самі навчання пройшли в іншому місці, куди не запросили жодного спостерігача, військового аташе», – сказав Кизим.

У МЗС Білорусі зазначили, що навчання «Слов’янське братство-2017» були проведені у повній відповідності з нормами міжнародного права і зобов’язаннями країни в рамках ОБСЄ.

«При цьому запрошення військових аташе, зокрема України, на дані навчання було виключно жестом доброї волі з білоруської сторони», – заявили в МЗС.

Водночас, у відомстві підкреслили, що в цей період «Україна жодного разу не запрошувала військових спостерігачів з Білорусі» для спостереження за військовою діяльністю.

Громадське намагається зв’язатись з речницею МЗС України для отримання коментаря з приводу даної ситуації.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.