Монети і перли: у Балтійському морі знайшли скарб вікінгів

Археологи знайшли близько 100 срібних монет, ймовірно часів правління короля Гаральда Гормсона.

Монети і перли: у Балтійському морі знайшли скарб вікінгів
17 Квітня 2018 18:20Новини

На острові Рюген у Балтійському морі археологи знайшли сотню 1000-річних срібних монет, кільця, перли та браслети, пов’язані з епохою данський короля Гаральда Гормсона. Про це повідомляє УНІАН.

Як пише The Associated Press, державна археологічна служба розпочала масштабні розкопки, під час яких виявили цілі скарби. Це найбільша кількість таких монет в південно-східній частині Балтійського регіону.  Археологи повідомили, що знайшли близько 100 срібних монет, ймовірно часів правління Гаральда Гормсона, відомого як Гаральд I Синьозубий, який жив у Х столітті й запровадив християнство в Данії. Він був одним з останніх королів вікінгів Данії та Норвегії. Нагадаємо, що раніше британські мисливці за скарбами виявили біля берегів Ісландії на німецькому вантажному кораблі часів Другої світової війни ящик з золотом, який міг належати нацистам і вартість якого може скласти до $100 млн. Зазначається, що члени британської компанії Advanced Marine Services знайшли на кораблі SS Minden чотири тонни золота, яке імовірно було взято з південноамериканських банків.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.