Молочна продукція не дешевшатиме в магазинах через зниження закупівельних цін

Селяни скаржаться, що переробники стали платити їм значно менше за здане молоко. У деяких регiонах закупiвельнi цiни на молочну сировину вiд населення знизилися до 4-5 грн/л, вiд ферм ― до 7-7,5 грн/л. Хоч тi ж фермери кажуть, що собiвартiсть виробництва молока ― не менш як 8,5 грн/л.

Молочна продукція не дешевшатиме в магазинах через зниження закупівельних цін
30 Травня 2017 16:09Новини

Про це пише Expres.ua.

Таким чином, i селяни, i фермери отримують щораз менше за вироблену продукцiю, а споживачi платять за неї щораз дорожче. Адже з початку року закупiвельнi цiни на молоко знизилися на 1-1,5 грн, а молочнi продукти на полицях магазинiв наполегливо дорожчають. Так, роздрiбна цiна на молоко за цей перiод зросла з 23,47 грн/кг до 24,25 грн/кг (+78 коп.), на масло ― зi 167,46 грн/кг до 180,90 грн/кг (+13,44 грн), на сир ― зi 158,51 грн/кг до 167,64 грн/кг (+9,13 грн).

Асоцiацiя виробникiв молока (АВМ) навiть подала заяву до АМКУ щодо необґрунтованого зниження закупівельних цiн на молокосировину та можливої змови переробних заводiв.

За словами директора «Інфагро» Василя Вінтоняка, для зниження закупівельних цін на молоко є кілька причин.

«Передусiм сезонний фактор. Молока стає бiльше, корови пiшли на пасовище, тому логiчно, що цiна падає. Крiм того, дуже знизилися цiни на сухе молоко та казеїн ― це експорно орiєнтованi товари, свiтовi цiни на них впали. Вiдповiдно, переробники не можуть собi дозволити дорого закуповувати сировину, бо їхня продукцiя буде неконкурентоспроможною на зовнiшнiх ринках. А молоко вiд населення йде переважно на виробництво сухого молока та казеїну», ― зазначив він.

За його словами, покупцi не вiдчувають зниження цiн на молочну продукцiю на полицях магазинів, оскільки цiни на молоко дуже стрiмко зросли восени минулого року. Натомiсть вартiсть готової продукцiї пiдвищувалася поступово.

«Навiть до цього часу в процентному спiввiдношеннi вона не наздогнала того зростання. Безперечно, що свiжi молочнi продукти дешевшати не будуть. Пiдприємства цього напряму працювали на збиток кiлька мiсяцiв, довго це робити вони не в змозi. Тiльки тепер переробники вийшли на певний рiвень рентабельностi. Стосовно цiн на iншi (бiржовi) товари, то там побачимо певне падiння. Наприклад, на твердi сири цiна поступово знижуватиметься. За останнiй тиждень сир подешевшав на 1 грн ― до 167 грн/кг. А от масло дешевшати не буде», ― сказав Вінтоняк.

Але, за його словами, багато що залежатиме й вiд свiтового ринку.

«Експорт цього продукту у свiтi скорочується через сильне внутрiшнє споживання в найбiльших експортерах. Так, у першому кварталi цього року експорт масла з Нової Зеландiї скоротився на 12%, ЄС ― на 27%, а зi Сполучених Штатiв ― на 46%. Високi експортнi цiни спонукають бiльше експортувати, що створює дефiцит продукту на внутрiшньому ринку», ― пояснив експерт.

Щодо заборони молока другого сорту Вінтоняк зазначив, що це питання обговорюють не один рiк, i тепер його знову активно порушують, мотивуючи тим, що це суперечить стандартам ЄС.

«Але, думаю, ситуацiя повториться ― поговорять, i все залишиться, як є. Адже щонайменше 30% молока надходить на переробку вiд населення. Замiнити його нема чим. Навiть якщо й буде заборона, переробники це молоко все одно купуватимуть. Просто придумають йому iншу назву», ― підсумував директор «Інфагро».

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.