Мінфін США не підтримує поширення дії санкцій на держборг РФ

У міністерстві вважають, що такий крок матиме негативні наслідки для світових фінансових ринків.

Мінфін США не підтримує поширення дії санкцій на держборг РФ
13 Квітня 2018 12:40Новини

Міністерство фінансів США не підтримує накладення санкцій проти Росії, які заборонятимуть будь-які фінансові операції, пов’язані з державним боргом РФ. Про це заявив міністр фінансів США Стівен Мнучін, передає Mind з посиланням на Bloomberg.

Ризик конфлікту між США та Росією через події в Сирії стурбував ринки, підвищивши кредитний ризик у РФ та послабивши рубль. На додачу до цього було запропоновано ввести блокування фінансування держборгу РФ. Зазначається, що за останній тиждень рубль впав на 3,1%.

Демократ Хоакін Кастро та республіканець Майк Тернер спільно запропонували законопроект, який санкціонував би держборг РФ. Втім, навіть якщо він пройде в Білому домі, нема жодної гарантії, що його затвердить Сенат.

У Мінфіні США вважають, що санкціонування державного боргу Росії може дестабілізувати ринки та розповсюдитись на межі РФ, що матиме «негативні побічні ефекти на світових фінансових ринках та в бізнесі».

Нагадаємо: 6 квітня Мінфін США оголосив про введення санкцій проти кількох десятків російських бізнесменів та олігархів. За лічені дні найбагатші люди Росії збідніли на $16 млрд.

Як повідомлялось, з минулого четверга ціни на алюміній у світі зросли на 13%. Це рекордні показники інтенсивності зростання з 1988 року. Експерти припускають, що ціни підскочили через побоювання різкого скорочення пропозиції алюмінію на світовому ринку після введення санкцій проти компанії «РусАл», основним власником якої є Олег Дерипаска.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.