Міграційна служба вибірково виганяє з України іноземців-нелегалів

Органами прокуратури Львівської області виявлено порушення службовими особами органів Державної міграційної служби України у Львівській області законодавства з питань застосування адміністративно-правових заходів, спрямованих на примушування іноземців та осіб без громадянства покинути територію України всупереч їх волі і бажанню.

Міграційна служба вибірково виганяє з України іноземців-нелегалів
3 Серпня 2016 18:57Новини

З’ясовано, що за 6 місяців територіальними підрозділами ГУ ДМС України у Львівській області виявлено 109 нелегальних мігрантів, стосовно 108 з них прийнято рішення про їх примусове повернення з України та стосовно однієї особи прийнято рішення про її примусове видворення, зазначає обласна прокуратура.

Однак під час перевірки виявлено, що 29 рішень про примусове повернення іноземців не виконано. Водночас, посадовими особами органів ДМС України у Львівській області рішення про примусове видворення таких осіб та поміщення їх у пункти тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства не приймаються, в тому числі, не подаються позовні заяви до суду.

Також у низці випадків уповноважені особи управління ДМС усупереч вимогам законодавства не вживають заходів до примусового повернення в країну походження або третю країну осіб, які порушили законодавство про правовий статус іноземців та осіб без громадянства, а лише притягують їх до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.203 КУпАП. Як наслідок, останні продовжують незаконно перебувати в Україні.

Зважаючи на такі факти, органами прокуратури Львівської області внесено 7 документів реагування з вимогою усунути порушення законодавства та притягнути винних службових осіб до встановленої законом відповідальності.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.