Макрон анонсував нову зустріч лідерів країн «нормандської четвірки»

Президент Франції Еммануель Макрон сподівається, що зустріч відбудеться ще до саміту Великої двадцятки у Гамбурзі, який розпочинається 7 липня.

Макрон анонсував нову зустріч лідерів країн «нормандської четвірки»
26 Червня 2017 16:28Новини

Президент Франції Еммануель Макрон сподівається на обговорення нових умов для розв’язання конфлікту на Донбасі на наступній зустрічі лідерів країн «нормандської четвірки”. Про це він заявив у понеділок, 26 червня, під час спільної із президентом України Петром Порошенком прес-конференції за підсумками їхніх переговорів у Парижі, повідомляє DW.

«Ми налаштовані продовжувати «мінський процес». (…) Ми підтримуємо активну співпрацю саме в «нормандському форматі» із залученням ОБСЄ. Це те, що я пропонував всім сторонам”, – сказав Макрон, цитує агентство «Інтерфакс-Україна». Щодо дати зустрічі, то президент Франції висловив сподівання, що вона відбудеться у найближчі тижні – наприкінці червня або на початку липня, ще до саміту Великої двадцятки в Гамбурзі, який стартує 7 липня. Дату зустрічі лідерів «нормандської четвірки», за словами Макрона, вони мають узгодити у «найближчі години».

Президент Франції також наголосив на неприйнятності анексії Криму Росією, а також висловив незгоду з припущенням держсекретаря США Рекса Тіллерсона про можливість врегулювання на Донбасі поза рамками мінських домовленостей.

Петро Порошенко зазначив, що нові рішення у «нормандському форматі» можуть стати планом із деокупації Донбасу та отримати назву «формула Макрона». «Ми зможемо представити суспільству план досягнення миру і деокупації Сходу України», – наголосив Порошенко.

Востаннє зустріч за участі канцлерки Німеччини Анґели Меркель, тодішнього президента Франції Франсуа Олланда, президента України Петра Порошенка та президента Росії Володимира Путіна відбулася у жовтні 2016 року.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.