Львівські теплопідприємства заявляють, що опалювальний сезон під загрозою зриву

Львівські комунальні теплопостачальні підприємства заявляють, що опалювальний сезон може опинитися під загрозою, якщо держава не дослухається до їхніх вимог і не накладе мораторій на штрафи. Станом на сьогодні суд арештував майно ЛКП «Львівтеплоенерго» та ЛКП «Залізничнетеплоенерго», а Нафтогаз нарахував штрафів і пені на 100 млн грн. Тепловики заявляють, що у цій ситуації винна держава, а не комунальні підприємства.

Львівські теплопідприємства заявляють, що опалювальний сезон під загрозою зриву
30 Серпня 2016 15:33Новини

Про це сьогодні, 30 серпня, йшлося на прес-конференції у Львівській міськраді, повідомляє ZIK.

Голова первинної профспілкової організації ЛКП «Львівтеплоенерго» Тетяна Величко згадала, що Президент не підписав законопроект №2706 «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування суб’єктів господарювання у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення», прийнятий ВРУ 7 липня 2016 року.

«Законопроект передбачав накладення мораторію на нарахування пені і штрафи на борги теплопостачальних підприємств. Також у законопроекті йшлося про зняття штрафних санкцій з цих підприємств. Борги виникли з вини держави. Нашим підприємствам не відшкодовувалася різниця у тарифах, невчасно перераховувалися пільги і субсидії. Крім того, була значна заборгованість бюджетних установ за спожиті тепло і гарячу воду», – зазначила Тетяна Величко.

За словами представників теплопостачальних підприємств, на сьогодні борги вже погашені, а от штрафів і пені Нафтогаз нарахував на 100 млн грн. Вони заявляють, що така ситуація склалася внаслідок того, що держава невчасно компенсувала різницю у тарифах, невчасно відшкодовувала пільги і субсидії, а бюджетні установи невчасно розраховувалися за спожите тепло.

Заступник директора ЛКП «Залізничнетеплоенерго» з економічних питань Ярослава Єлфімова пояснила: «Теплопостачальні підприємства кілька років працювали по збиткових тарифах. Але щороку діяла постанова про відшкодування різниці у тарифах. Однак якщо за газ нам потрібно було здійснювати оплату не пізніше, ніж 7 числа наступного місяця, то населення нам сплачувало за спожиту теплоенергію тільки на наступний місяць. Відповідно, утворювався розрив, і тоді Нафтогаз нам нараховував штрафні санкції».

Крім того, вона зауважила, що бюджетні установи фінансуються рівними долями протягом всього року, хоча основне тепло споживання йде у період, коли вмикають централізоване опалення.

«Тому оплата цих підприємств за тепло розтягувалася аж до вересня, а нам знову нараховували штрафи і пені. У п’ятницю ми отримали позовну заяву на суму штрафів у 5 млн грн за 2013 рік. Також накладено арешт на все наше майно, через що ми не можемо взяти кредит. Ситуація може призвести до того, що ми не зможемо вчасно розпочати опалювальний сезон, якщо до жовтня не вирішаться певні питання: зупинення нарахування штрафів; списання санкцій, які були накладені на теплопідприємства через вину держави; своєчасне фінансування бюджетних установ, щоб вони могли вчасно розраховуватися за тепло. Інакше виникне повний колапс з початком опалювального сезону», – додала заступник директора ЛКП «Залізничнетеплоенерго».

Відтак, теплові підприємства вимагають накласти вето на нарахування штрафів і санкцій, зняти арешти з майна підприємств. Для цього, на думку керівництва комунальних підприємств, потрібно прийняти новий закон за спрощеною процедурою, який дозволив би врегулювати ситуацію.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.