Львівські чиновники хочуть ліквідувати управління екології

Багаторічний сморід в місті напередодні Євро-2012, екологічна катастрофа на Грибовицькому сміттєзвалищі, багатомісячна антисанітарія у зв'язку із невивезеним сміттям, шкідливі для здоров'я людей виробництва, про які ніхто навіть не здогадується, незаконні забудови парків та скверів та забруднення водойм – все це результати системного нехтування екологічною безпекою в місті.

lmr_sesija1212712
11 Вересня 2017 13:09Новини

Екологічна сфера не приносить прибутків, а екологічний контроль, навпаки, перешкоджає ручному управлінню територією. Тому керівництво міста винайшло спосіб ліквідувати екологічне управління – реорганізувати його у відділ у складі департаменту. З такою ідеєю виступив 20 липня 2017 року на пленарному засіданні директор департаменту містобудування ЛМР Сергій Коровайник. До честі міських обранців усіх фракцій, які запідозрили в такій пропозиції кадрову чистку, рішення не було прийнято, передає Вголос.

Однак, керівництво міста ніколи не полишає свої задуми і сподіваючись на розслабленість депутатів після канікул, на пленарне засідання 16 вересня під №16 винесено питання звіту про роботу управління екології та ландшафтного планування і наступне питання №17 – ухвала про зміну положення департаменту містобудування, якою передбачено ліквідацію управління екології та ландшафтного планування.

Важливо, що управління екології у Львівській міській раді не є окремою юридичною особою – самостійно не розпоряджається коштами і не приймає рішень. Така ситуація прямо суперечить Ст. 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», якою визначено повноваження у сфері регулювання охорони навколишнього природного середовища, для реалізації яких у виконавчій гілці міської ради повинен бути окремий підрозділ, у складі фахівців за напрямками: охорона рослинного та тваринного світу; природно-заповідна справа; поводження з відходами, в т.ч. небезпечними; охорона водних ресурсів, охорона  атмосферного повітря; економіка природокористування та ін. При цьому, закон уповноважує на контрольні та дозвільні функції.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.