Львів’яни ділилися досвідом розвитку міста

На фестивалі «Майстерня міста» відбулася лекція «Досвід Львова в перетворенні публічних просторів». Спікер – Олександра Сладкова, голова Управління адміністрування, будівництва та розвитку інфраструктури Львівської міськради – розповіла про зародження ініціативи, реалізацію проектів, залучення громади й підприємців.

Львів’яни ділилися досвідом розвитку міста
25 Вересня 2016 17:40Новини

Олександра поділилася зі слухачами, що «чиновницею» стала випадково. Усе почалося з того, як побачила один проект, покликаний відновити занедбану алею, озеленивши її. Після отримання дозволу від влади ініціативна група коштами та зусиллями громади втілило ідею в життя.

Пані Сладкова пояснила, що створене задля таких проектів Управління займається так званим неформальним містобудуванням. Себто їхня команда займається пошуком вартісних проектів, ідей, опитує мешканців і залучається підтримкою представників громади, влади та бізнесу. Реалізацією проектів, розрахунком і власне будівництвом чи озелененням займаються фахівці.

– Ми займалися оновленням парку «на районі». Намагалися, щоб проект відповідав нашим прогнозам щодо подальшого використання. Тобто робити парк не для розпиття алкогольних напоїв, а для прогулянок, активного відпочинку. У результаті на лавки без спинок і додаткове освітлення скаржилися лише алкаші, яким не зручно спати вночі в парку.

IMG_0101

Провідні тези, озвучені Олександрою Сладковою

Не треба чекати ініціативи від міської влади: усе можна зробити за допомогою активності громади. Усе, що необхідно для реалізації проекту, – згода міськради. На інше гаразд сама громада. Якщо чекати від чиновників активності, місто не змінюватиметься на краще.

До озеленення треба ставитися серйозно, закупаючи саджанці лише в досвідчених фірм. Скупитися на дерева не варто: можно тільки отримати збитки. Середня ціна якісного саджанця – 2-3 тис. грн. Дорожчі або дешевші викликають запитання.

Займаючись певним публічним простором, слід залучати підприємців, які частково користуються ним. Олександра повідомила, що в деяких проектах оновлень вулиць активно взяли участь власники ресторанів, кафе тощо.

– Знаєте, скільки сплачує місту підприємець за оренду квадратного метра літнього майданчика за місяць? 14 гривень! Очевидно, що витрачено на нього міських коштів в рази більше. Тому він повинен вкластися в проект оновлення простору, і більшість власників бізнесу це розуміють.

IMG_0124

Залучати до проектування струдентів-архітекторів, ландшафтних дизайнерів. Проектуванням публічних просторів, за традицією, займаються архітектори, які рідко враховують потреби громади. Тому вузькі спеціалісти під час неформального проектування дуже допомогають у цьому.

Оновлення квартальних подвір’ів – перший крок до модернізації всього міста. Люди Львова готові до осучаснення своїх дворів, вкладаючи кошти та сили. Таким чином, у подвір’ї кожного наступає Європа, хоча й обабіч – радянський будинок-коробка. 

Своєї ініціативи треба триматися до кінця. Багато доводиться чути незадоволень, підозр і обвинувачень. Себто якщо ми зносимо стару іржаву дитячу гойдалку, то вона нам потрібна, ми її ніби крадемо. Насправді недовіру людей можна зрозуміти. Проте в результаті зазвичай невдоволених немає.

IMG_0103

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.