Раніше Андрій Садовий запропонував оголосити Львів зоною надзвичайної екологічної ситуації. Крім Львова, Садовий пропонує оголосити такий стан у Малехові і Грибовичах. Відповідне звернення Садовий вже направив президенту і прем’єру. Заяву Садового розкритикували представники влади. Зокрема, міністр екології Остап Семерак заявив, щовідповідальність за негативну ситуацію у Львові несе комунальна влада. На думку Семерака, місцева влада таким чином хоче  отримати кошти з резервного фонду на проведення заходів з ліквідації аварії. Голова ЛОДА Олег Синютка назвав таку спробу безвідповідальною.

Президент України Петро Порошенко телефоном заявив Садовому, що сміття треба прибирати, а не робити на ньому велику політику. Садовий заявляє, що звалище було підпалено для дестабілізації ситуації у Львові.

Нагадаємо, 30 травня на Грибовицькому сміттєзвалищі під Львовом під час гасіння пожежі стався обвал сміття. За фактом обвалу сміття на звалищі розпочато кримінальне провадження. На даний момент на звалищі виявлено тіла трьох рятувальників.