Китай розпочав випробування першого авіаносця власного виробництва

У Китаї у місті Даляні почали ходові випробування першого повністю побудованого силами національної промисловості авіаносця проекту 001А.

Китай розпочав випробування першого авіаносця власного виробництва
14 Травня 2018 12:19Новини

Про це повідомляє агентство Xinhua, передає Інтерфакс-Україна.

Відзначається, що авіаносець проекту 001А, вийшов з порту і попрямував у море, щоб випробувати корабельні двигуни. Авіаносець було спущено на воду в квітні 2017 року, його спорудження тривало чотири роки. Спуск на воду провели після закінчення святкування річниці заснування Військово-морських сил Китаю. Очікується, що корабель буде введено в дію не раніше 2020 року. Довжина корабля – 315 м., Ширина – 75 м., Максимальна швидкість ходу – 31 вузол. До авіаційної групи корабля входять 36 винищувачів J-15.

В арсеналі ВМС Китаю ще знаходиться авіаносний крейсер «Ляонін», який раніше належав Радянському союзу під ім’ям «Варяг». Після розпаду СРСР корабель передали Україні. У 1998 Київ продав крейсер китайській компанії Chong Lot Travel Agency Ltd за $ 20 млн, фірма хотіла влаштувати на його базі парк розваг. Згодом «Варяг» передали китайським морякам, він був прийнятий на озброєння в 2012 році. В середині квітня 2018 року в Китаї визнали “Ляонін” дефектним, незважаючи на його модернізацію.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.