Клімкін запропонував Польщі заборонити Юзефа Пілсудського та Армію Крайову

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін запропонував Польщі заборонити Юзефа Пілсудського з його жорстокою «пацифікацією» українців, а також Армію Крайову, чиї загони здійснювали криваві каральні акції проти українських сіл.

Клімкін запропонував Польщі заборонити Юзефа Пілсудського та Армію Крайову
2 Березня 2018 22:12Новини

В статті для видання Zbruč міністр зауважив, що якщо ж деякі польські політики й далі наполягатимуть на забороні в Україні Степана Бандери й УПА, то за принципом «почни з себе» вони б передусім мали заборонити Пілсудського та Армію Крайову. Про це повідомляє НВ.

Міністр нагадав, що 3 березня виповнюються чергові роковини трагедії українського села Павлокома, в якому вже в 1945 році місцева польська самооборона та підрозділи Армії Крайової під командою поручника Юзефа Бісса розстріляли 366 українців. Серед них  були 157 жінок та 59 дітей віком до 14 років. І таких сіл було не одне й не десять.

«То що будемо робити з Армією Крайовою?» – запитав Клімкін.

Україна готова визнати й засудити злочини, вчинені проти поляків, але й Польща повинна зробити те ж саме щодо злочинів проти українців.

«Поки що ж вона свідомо демонструє виразно однобоке бачення: українську сторону протистояння змальовує виключно чорними фарбами, а польську представляє як «білу і пухнасту», – написав міністр.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.