Клімкін закликав реформувати Раду безпеки ООН

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликав реформувати Раду безпеки ООН, щоб усунути зловживання правом вето її постійними членами.

Клімкін закликав реформувати Раду безпеки ООН
22 Лютого 2017 8:25Новини

Про це він заявив під час виступу на відкритих дебатах у Раді безпеки ООН на тему «Дотримання міжнародного миру й безпеки: конфлікти в Європі», передає Експрес з посиланням на РБК-Україна.

«Рада безпеки має бути здатною давати дієву відповідь на криваві конфлікти незалежно від можливої присутності сторони конфлікту за цим столом як постійного члена Ради безпеки», – переконаний Клімкін. З його слів, неприйнятно, щоб пункт Статуту ООН про те, що «сторона конфлікту повинна утримуватися від голосування», й надалі зневажався. Глава МЗС зазначив, що вкрай необхідно запровадити чіткі процедури для належного виконання цієї статті.

Він звернув увагу на низку конфліктів у Європі, спричинених діями «однієї держави», яка створює на континенті багато «гарячих точок»: підбурює до конфлікту, бере у ньому участь, підтримує його, а потім підриває мирні зусилля.  Якщо агресію цієї держави не стримати, кожен «заморожений конфлікт» перетвориться на гарячий, а держава-агресор створюватиме нові загрози і виклики», – зазначив Клімкін. Він наголосив, що для ООН проблема в тому, що «архітектор цієї стратегії сидить за цим столом як постійний член Ради безпеки ООН». Маючи серйозну відповідальність зберігати мир і безпеку, ця держава – Росія – натомість вдалася до порушення документів, що були розроблені як наріжні камені миру», – заявив Клімкін. «Росія використовує собі на користь слабкості інших. І одна з таких інституційних слабкостей, якою вона зловживає, є право вето в Раді безпеки ООН і правило консенсусу в ОБСЄ. А дієвого механізму притягнення зловмисника до відповідальності за його порушення ще не утворили», – додав міністр.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.