Іноземні кредитори можуть зупинити кредитування Нафтогазу

У компанії заявили, що відсутність наглядової ради може вплинути в тому числі й на припинення роботи з нею кредиторів.

Іноземні кредитори можуть зупинити кредитування Нафтогазу
26 Вересня 2017 8:51Новини

Є серйозний ризик, що відсутність наглядової ради може заблокувати будь-яке цивілізоване кредитування компанії. Про це заявив у інтерв’ю журналу Новое Время голова правління НАК Нафтогаз України Андрій Коболєв.

«І справа не тільки в тому, що Європейський банк реконструкції та розвитку підтримує реформу і що це умова кредитного договору, – вважає Коболєв.–З огляду на історію Нафтогазу до 2014 року, будь-який кредитор захоче бути впевненим, що ці кошти підуть на правильні цілі, що не будуть куплені чергові вишки Бойка».

За словами Коболєва, незалежні директори пішли з дуже відвертими формулюваннями: «Думаю, що в такій ситуації кредитори будуть не готові продовжувати кредитування. Як мінімум до відновлення незалежної наглядової ради, відібраної на основі прозорого конкурсу, відповідно до західних стандартів».

Нагадаємо, 19 вересня останні незалежні члени наглядової ради компанії прийняли рішення піти у відставку. Своє рішення вони пов’язують зі згортанням реформ з боку уряду.

Серед інших причин вони вказують на втручання Кабміну в діяльність Укртрансгазу, включно з рішенням щодо призначень на посади голови правління та інших працівників, а також у плани поділу Нафтогазу (анбандлінг).

Крім того, члени наглядової ради посилаються на втручання уряду в питання діяльності Укргазвидобування, а також на відсутність затвердженого фінансового плану групи на 2017 рік з боку Кабміну.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.