Головний архітектор відреагував на критику новобудови в центрі Львова

Головний архітектор Львова відреагував на критику триповерхової новобудови на вул. Шота Руставелі, 12. Він заявив, що сучасна архітектура має право бути серед історичного ареалу, а сучасні архітектори мають право відповідати своєму часу.

Головний архітектор відреагував на критику новобудови в центрі Львова
25 Липня 2017 16:17Новини

«Особисто я вважаю, що сучасна архітектура має право бути серед історичного ареалу, адже є багато будинків у різних стильових течіях, тому я не бачу підстав сучасним архітекторам Львова не мати права відповідати своєму часу», – зазначив начальник управління архітектури та урбаністики Юліан Чаплінський, цитує чиновника прес-служба Львівської міської ради. Про це пише Zaxid.net.

У такий спосіб архітектор відреагував на дискусію щодо новобудови на вул. Шота Руставелі, яка розфарбована у чорний та білий кольори. Дискусія виникла у кількох популярних групах у соціальних мережах і викликала бурхливе обговорення. Найбільше учасники обговорення обурювалися тим, що будівля не вписується в історичний ареал вулиці.

Відреставрований будинок на вул. Шота Руставелі, де надбудували мансарду та пофарбували фасад будівлі у чорно-білий колір, отримав від виконавчого комітету Львівської міської ради затверджені містобудівні умови та обмеження у межах існуючих стін. Надбудова є законною, а колір фасаду – це авторське вирішення архітектора.

«Українське законодавство фактично обмежило вплив міста на облік архітектури нових об’єктів тим, що міста видають виключно вихідні дані на проектування, тобто вони не видають і не затверджують дозволи на будівництво, а також не затверджують паспорти опорядження фасадів. Тобто держава вважає корупцією процес втручання у авторський підхід архітектора, який проектує, міського чиновника чи групи чиновників міської ради», – сказав начальник управління архітектури та урбаністики Юліан Чаплінський.

За словами Юліана Чаплінського, в управлінні видали містобудівні умови і обмеження на надбудову у межах існуючих стін. Приміщення були викуплені з аукціону і новий власник майна вирішив його реконструювати під комерційні приміщення.

«Питання кольорового опорядження фасаду – це вирішення автора проекту. Тобто ми видали містобудівні умови, що в межах існуючих стін вони мають право на надбудову. Міська рада не видавала дозвіл на будівництво, а лише містобудівні умови і обмеження», – зазначив Чаплінський.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.