Фабрику Шиндлера перетворять на музей Голокосту

Міністерство культури Чехії оголосило пам'ятником культури фабрику Оскара Шиндлера, яка розташовується на території селища Брненец в Північній Моравії. Оскар Шиндлер під час Другої світової війни врятував понад тисячу євреїв.

Фабрику Шиндлера перетворять на музей Голокосту
12 Листопада 2016 22:41Новини

Зараз фабрика знаходиться в дуже занедбаному стані. Залишилися фактично лише несучі стіни, – передає ZN.ua.

Якщо ж будівлю передадуть на баланс Мінкльту Чехії, новий же статус комплексу дозволить йому розраховувати на реконструкцію за рахунок держбюджету.

Тим часом, благодійний фонд «Пам’ятник Шоа і Оскара Шиндлера» виступив з ініціативою створення Музею Голокосту на території колишньої фабрики, на якій працювали в’язні концтаборів.

Активісти фонду впевнені, що Брненец може стати меморіалом пам’яті жертв фашистських концтаборів і героїзму людини, яка зуміла перебороти гітлерівську систему і врятувати життя більше тисячі в’язнів.

Оскар Шиндлер врятував під час Другої світової війни від смерті понад тисячу євреїв.

Він виторгував їх у високопоставлених нацистських чиновників і вивіз на своє моравське підприємство з гітлерівського концтабору Плашил, що розташовувався поблизу польського Кракова.

Подвиг Шиндлера був описаний в романі Томаса Кеніллі «Ковчег Шиндлера», на підставі якого був знятий фільм Стівена Спілберга «Список Шиндлера».

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.