Дуда просить КС перевірити статті скандального закону, де згадані «українські націоналісти»

Президент Польщі Анджей Дуда попросив Конституційний суд перевірити статті закону про Інститут національної пам’яті, в яких згадуються «українські націоналісти» і термін «Східна Малопольща».

Дуда просить КС перевірити статті скандального закону, де згадані «українські націоналісти»
16 Лютого 2018 12:49Новини

Про це йдеться у тексті позову, опублікованому на сайті Конституційного суду Польщі, повідомляє Європейська правда.

«Цьому закону закидають невідповідність Конституції» – йдеться в описі справи.

Зокрема, серед таких, що не відповідають Конституції, названі статті 55а, 42.1, 31.3,54.1.

Крім того, закону закидається невідповідність Конституції  у частині «статті 1.1 у частині, що стосується слів «українських націоналістів», і статті 2а у частині, що стосується слів «українські націоналісти», а також слів «Східної Малопольщі» статтям 2 та 42. 1 Конституції у зв’язку зі статтею 31. 3 Конституції».

Раніше глава МЗС Польщі Яцек Чапутович заявив, що Конституційний суд Польщі може взяти до уваги побоювання українців щодо закону і дещо змінити його.

6 лютого президент Польщі Анджей Дуда підписав скандальні поправки в закон про Інститут національної пам’яті Польщі, який серед іншого передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів. Водночас він направив закон до Конституційного суду на перевірку.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.