До Ради безпеки ООН внесли проект резолюції щодо статусу Єрусалима

Єгипет вніс на розгляд Ради Безпеки ООН проект резолюції, що передбачає засудження рішень країн щодо одноосібного визначення статусу Єрусалима. Очікується, що голосування за документ відбудеться 18 грудня.

До Ради безпеки ООН внесли проект резолюції щодо статусу Єрусалима
17 Грудня 2017 16:36Новини

На голосування Ради Безпеки ООН представлено проект резолюції, що висловлює «глибоке розчарування нещодавнім рішенням щодо статусу Єрусалима», не називаючи при цьому конкретних держав та посадовців. Однак документ, очевидно, є відповіддю на оголошення президентом США Дональдом Трампа рішення визнати Єрусалим столицею Ізраїлю та перенести туди посольство Сполучених Штатів. Про це пише DW.

Проект резолюції Радбезу ООН вніс Єгипет, повідомляє у суботу, 16 грудня, низка інформагенцій, до яких потрапив текст документа.

Згідно з ним, у резолюції буде міститися пункт про те, що будь-які рішення, які натякають на зміну статусу Єрусалима, не мають юридичної чинності та мають бути скасовані. Так само наголошується, що питання навколо статусу Єрусалима слід «вирішувати шляхом переговорів». Очікується, що Радбез ООН голосуватиме щодо цієї резолюції вже 18 грудня. Як відомо, США має в цьому органі право вето.

На початку грудня президент США Дональд Трамп оголосив про визнання Єрусалима єдиною столицею Ізраїлю та заявив про намір перенести до цього міста посольство США, що досі перебувало в Тель-Авіві. Рішення Вашингтона викликало хвилю обурення та осуду в арабському світі, а також спричинило сутички між палестинцями та ізраїльськими силовиками, внаслідок чого загинуло кілька людей.

ЄС заявив, що не змінюватиме своєї позиції щодо Єрусалима.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.