Депутатам облради подарували труну

Активістам увірвався терпець, бо на Львівщині в катастрофічних масштабах вирубують ліс без жодних на те дозволів.

Депутатам облради подарували труну
4 Грудня 2016 16:17Новини

Тож вони організували креативну акцію протесту, пише газета Експрес. Похоронною процесією пройшли вулицями міста до облради. Біля адмінбудівлі спалили плакат із лісовозом. Труну ж з ялинкою занесли в сесійну залу. Там і зачитали свої вимоги — аби в області було запроваджено громадські слухання в місцевих радах про затвердження річного плану вирубки, обсяги заготівлі, місця вирубування тощо, і без позитивного рішення громади вирубка має бути заборонена. Також активісти вимагають, щоб було звільнено та притягнено до відповідальності керівників обох обласних управлінь — «Галсільлісу» та Держлісгоспу.

«Завдяки роботі активістів розпочато сотні кримінальних проваджень.  Однак жодна справа не була доведена до суду, — стверджує Василь Курій, активіст. — Тож нам уже увірвався терпець. Вимагаємо, щоб керівників лісових господарств призначали на основі відкритих конкурсів, щоб були торги тільки через систему Prozorro та щоб готували чіткі звіти про нові насадження в області. А ще, аби для силовиків організували навчання про лісові правопорушення».   Цікаво, що на противагу цій акції поряд було організовано ще одну. Прийшли люди, які працюють у лісгоспах, комунальних підприємствах. «Говорили, щоб ми не заважали їм жити. Просто тхне часами Януковича! Ми ж мали б стояти з ними по один бік», — додає Василь Курій.   Захисники лісу дали посадовцям час для обміркування своїх дій до лютого 2017 року. Якщо не буде позитивних зрушень, люди розпочнуть акцію спротиву на місцях — блокуватимуть роботу окремих лісгоспів.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.