Депутат розказав про «головний біль» Порошенка

В Адміністрації президента мають визначитися із новим омбудсменом. Каденція уповноваженої з прав людини при Верховній Раді Валерії Лутковської закінчилася. Ким замінити її на цій посаді – новий головний біль для Петра Порошенка.

Депутат розказав про «головний біль» Порошенка
1 Травня 2017 22:17Новини

Про це Gazeta.ua розповів народний депутат Ігор Луценко.

«Для Порошенка це головний біль, на рівні із тим, хто стане головою Нацбанку. Омбудсмен – це дуже потужна посада, одна з ключових у державі. Якщо почитати закон, там колосальні повноваження та сильний імунітет. Це вагомий інструмент, якщо вміти ним користуватися і бажати це робити. Для Порошенка важливо, хто буде омбудсменом в Україні. Він або буде домовлятися із Лутковською або когось шукатиме. Це питання функціонування прав людини у країні. Якщо брати букву закону, то омбудсмен у системі правових координат урівноважує вплив генпрокурора. Але в Україні так ніколи не було».

У Верховній Раді чекають на звіт Валерії Лутковської за п’ять років роботи:

«Треба почекати звіту Лутковської у Верховній Раді. До кожного є велика кількість претензій, якщо ця людина урядовець. Є достатньо кандидатур, хто може претендувати на цю посаду і крім Лутковської. Вважаю, що це має бути хтось із адвокатів з досвідом роботи у Європейському суді з прав люди і хто займався польовою роботою із захисту прав людини в Україні. Лутковська – це спадок попереднього режиму. Активності від неї чекати навряд чи варто».

Повноваження омбудсмена Валерії Лутковськї закінчилися 28 квітня. Її призначили на посаду 24 квітня 2012 року за ініціативи Партії регіонів.

Нового омбудсмена мають призначити у Верховній Раді за 20 днів. Кандидатів на голосування може внести спікер або не менше 113 народних депутатів.

Лутковська не проти працювати другий термін. Про це заявила нещодавно журналістам.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.