Денісова попросила омбудсмена РФ перевірити умови утримання Балуха

Денісова написала листа російському омбудсмену через інформацію про побиття конвоєм українського активіста.

Денісова попросила омбудсмена РФ перевірити умови утримання Балуха
4 Квітня 2018 12:11Новини

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова в черговий раз звернулась до омбудсмена РФ Тетяни Москалькової перевірити умови утримання в ізоляторі українського активіста Володимира Балуха.

Про це повідомляється на сайті уповноваженого Верховної Ради з прав людини, пише Главком.

Денісова написала листа російському омбудсмену через інформацію про побиття конвоєм українського активіста. Адвокат Балуха Ольга Дінзе розповіла, що його побив конвой після розгляду апеляційної скарги минулого місяця.

«У зв’язку з цим звертаюсь до вас з проханням перевірити надану інформацію і, у випадку її підтвердження, вжити заходів, необхідних для відновлення порушених прав Володимира Балуха. Прошу проінформувати мене про результати розгляду даного звернення», – написала Денісова.

За словами Дінзе, адміністрація СІЗО відмовилась надати Балуху воду на підставі того, що він оголосив голодування.

Російські силовики не прокоментували повідомлення про побиття Балуха.

Нагадаємо, новий уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова має намір відвідати підконтрольні бойовикам райони Донбасу і анексований Росією Крим.

Як відомо,14 березня підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму змінив вирок українському активісту Володимирові Балух. Суддя вилучив зі звинувачення пункт про придбання боєприпасів, активіста засудили до 3 років і 5 місяців позбавлення волі в колонії-поселенні, а також штрафу в розмірі 10 тисяч рублів (близько 4,6 тисячі гривень).

19 березня Балух оголосив про безстрокове голодування..

28 березня Міністерство закордонних справ України закликало Росію негайно звільнити Балуха. Український омбудсмен Людмила Денисова звернулася до російської колеги з проханням допустити лікарів до активіста.

31 березня Кримська правозахисна група повідомила, що Балух сильно схуд і змарнів, про це стало відомо після того, як 30 березня українця відвідав адвокат.

ФСБ Росії затримала Володимира Балуха 8 грудня 2016 року. Співробітники ФСБ стверджували, що знайшли на горищі будинку, де живе Володимир Балух, 90 патронів і кілька тротилових шашок.

Захист Балуха і правозахисники стверджують, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію – через прапор України на подвір’ї його будинку.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.