Борислав не сміється. На Львівщині на приватному городі утворилася яма з нафтою глибиною 17 м

У Бориславі Львівської області на приватній земельній ділянці біля подвір’я дала про себе знати стара копанка і на городі утворилася 17-метрова яма.

8_main_ukr
16 Березня 2017 21:33Новини

Інцидент є наслідком функціонування у місті хаотичних копанок XIX століття, проблемам яких приділяв увагу ще Іван Франко. Власниця ділянки Зеновія Лещенко побоюється, що такі “сюрпризи” можуть становити небезпеку для дітей та тварин. Крім того, можна очікувати нових обвалів.

“До 1939 р. усі роботи, які проводилися на цьому родовищі, не є задокументовані. Ті копанки в давні часи ніхто не записав. Коли нафту вичерпали, перекривали дубовими дошками, присипали землею і будь-яких картографічних матеріалів ніхто не вів. Тому ми навіть не знаємо, де можуть бути копанки і що з ними зараз”, – пояснив глава відділу цивільного захисту Бориславської міськради Володимир Прідун.

В цьому випадку обвал спричинив розмив ґрунту після танення снігу. Для Борислава подібна проблема є системною. А подібні копанки можуть сягати вглиб до 50 м.  Також у Бориславі були зафіксовані випадки нафтових фонтанів на приватних подвір’ях.

В подальшому такі провалля засипають, бетонують, а на поверхню виводять спеціальну трубку, аби не накопичувався нафтовий газ і не створював небезпеки вибуху.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.