Бойовики звільнили російських активістів, – правозахисники

Два тижні тому російські активісти були затримані у контрольованому сепаратистами Донецьку.

Бойовики звільнили російських активістів, – правозахисники
15 Лютого 2017 8:05Новини

Правозахисники повідомляють, що російський ЛГБТ-активіст і його подруга повернулися до Росії після їхнього затримання на підконтрольній бойовиками території Донбасу, повідомляє Главком.

Представники правозахисної організації Human Rights Watch повідомили Радіо Свобода 14 лютого, що наразі активіст-трансгендер Олег Васильєв, відомий як Сіре Фіолетове, і музикантка Вікторія Мірошниченко вже в’їхали на територію Росії.

За словами представниці HRW Тані Локшиної, два тижні тому російські активісти були затримані у контрольованому бойовиками Донецьку.

Локшина, а також Таня Купер, правозахисниця HRW, яка перебуває у Києві, підтвердили, що Васильєв і Мірошниченко наразі перебувають у Ростовській області Росії.

Human Rights Watch і Amnesty International закликали бойовиків звільнити російських активістів, які зникли 31 січня.

Сіре Фіолетове (народжений Олег Васильєв, також відомий як Марія Штерн) є колишнім учасником арт-гурту «Війна», відомого антиурядовими акціями. У Донецьку він планував провести протест у підтримку сексуальних меншин на окупованій території. Вікторія Мірошниченко – музикантка, яка раніше співпрацювала з Сірим Фіолетовим.

У 2016 році російський антидискримінаційний центр «Меморіал» заявив про різке погіршення ситуації з правами ЛГБТ-спільноти на підконтрольній бойовикам угруповань «ДНР» і «ЛНР» території Донбасу.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.