Боба Ділана все ж вмовили прийняти Нобелівську премію

Американський музикант Боб Ділан повідомив Шведській академії про згоду прийняти присуджену йому Нобелівську премію з літератури. Про це в п'ятницю, 28 жовтня, повідомляється на сайті організації.

Боба Ділана все ж вмовили прийняти Нобелівську премію
30 Жовтня 2016 22:38Новини

Ділан зв’язався з постійним секретарем Шведської академії Сарою Деніус і пояснив, що новина про присудження премії відібрала у нього дар мови. «Чи я прийму нагороду? Звичайно! Я дуже вдячний за надану мені честь», — заявив він. При цьому в інтерв’ю The Telegraph він уточнив, що планує відвідати церемонію вручення, яка відбудеться 10 грудня в Стокгольмі.

Співак раніше не коментував присудження йому Нобелівської премії. 21 жовтня стало відомо, що з сайту музиканта зникла згадка про нагороду.

13 жовтня Шведська академія присудила музиканту Нобелівку з формулюванням «За створення нової поетичної виразності в рамках американської пісенної традиції». Пізніше повідомлялося, що представники комітету не змогли зв’язатися особисто з Діланом, оскільки той «спав перед концертом». Даніус передала новину через агента музиканта.

Користувачі соціальних мереж з подивом поставилися до рішення комітету, а Даніус понадіялася, що закиди не торкнуться експертів, і порівняла Ділана з Гомером і Сафо. Розмір премії у 2016 році склав вісім мільйонів шведських крон (923 тисячі доларів США).

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.