Білоруський дизайнер запропонував новий вигляд американського долара

Білоруський дизайнер Андрій Август розробив неординарний дизайн для доларів США. Серія New US Dollars складається з полімерних банкнот номіналом в 1, 5, 10, 20, 50 і 100 доларів.

Білоруський дизайнер запропонував новий вигляд американського долара
23 Червня 2018 16:13Новини

Про це повідомляє ZIK з посиланням на «buro247».

Всі вони зроблені з напівпрозорих шарів гнучкого пластику і прикрашені новою графікою. Матеріал, з якого виконані купюри, робить їх більш стійкими до зношування, ніж звичайні паперові долари. Крім того, такі банкноти майже неможливо підробити, що робить валюту безпечнішою. На кожній купюрі є унікальний код із цифр і букв, які світяться в темряві.

Андрій Август розробив особливу концепцію дизайну для доларів. Головним його рішенням було змінити орієнтацію валюти з горизонтальної на вертикальну, як це зробили для 10-доларових банкнот в Канаді і в Північній Ірландії. Зміна орієнтації дозволила застосувати нові візуальні ефекти замість традиційної зеленої графіки.

Дизайнер пропонує в якості альтернативи сині і сірі відтінки, які супроводжують портрети важливих історичних персон для США. На 100-доларовій купюрі Август поєднав зображення «Дзвони свободи» (символ незалежності США) з Бенджаміном Франкліном, одним із батьків-засновників країни. На 50 доларах зображений Улісс Грант, 18-й президент США, і американський прапор. Портрет президента Джона Ф. Кеннеді з’являється на 20-доларовій банкноті в супроводі американського астронавта Базза Олдрина – другої людини, який ступив на Місяць в 1969 році, через 20 хвилин після Ніла Армстронга. Єдине зображення, яке з’являється в горизонтальному форматі, – це Білий дім на 10 доларах. Зі зворотного боку є портрет Томаса Джефферсона, автора Декларації про незалежність.

5-доларова банкнота прикрашена фотографіями статуї Свободи і Авраама Лінкольна, а на 1 доларі зображено першого президента Америки Джорджа Вашингтона і мотто на латинській мові – E pluribus unum, що означає «З багатьох – єдине» (розміщено на Великій Печатці США).

new_design_for_us_dollars_1 new_design_for_us_dollars_2 new_design_for_us_dollars_3 new_design_for_us_dollars_4

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.