Біглий лідер Каталонії відмовився від посади на користь ув’язненого політика

Колишній глава женералітета Карлес Пучдемон відмовляється від керівництва урядом Каталорнії на користь політика Жорді Санчеса, який перебуває у в’язниці.

Біглий лідер Каталонії відмовився від посади на користь ув’язненого політика
3 Березня 2018 16:31Новини

Про це він заявив у зверненні з Брюсселя, повідомляє 1News.

«Можливо, Жорді більше, ніж хто б це не був представляє цінності «Разом за Каталонію» (коаліція, очолювана Пучдемоном — ред.). Це мирна людина. Це людина, несправедливо ув’язнена у в’язниці», — заявив Пучдемон у відеозверненні.

Жорді Санчес — колишній глава громадської організації «Каталонська національна асамблея», другий номер списку від партії «Разом за Каталонію» на виборах 21 грудня минулого року. Йому пред’явлені звинувачення в заколоті, організації повстання і незаконній розтраті державних коштів. До розгляду справи по суті він знаходиться в тюремному ув’язненні.

«Каталонія заслужила право бути незалежною республікою, демократичною і правовою. І це обов’язкова мета. Це мета, для якої треба продовжувати займатися політикою зсередини і ззовні», — заявив він.

Пучдемон додав, що «найближчими днями» збере членів каталонського парламенту на «урочисті збори, щоб почати новий етап і заснувати Раду Республіки, яка поведе на шлях до реальної незалежності», — сказав колишній глава женералітета, що ховається від іспанського правосуддя в Бельгії.

У четвер парламент Каталонії, де прихильники незалежності мають абсолютною більшість, схвалив резолюцію, в якій висловлено «довіру Карлесу Пучдемону як голові» женералітета (уряду) Каталонії, підтвердив законність референдуму про незалежність 1 жовтня, проте не визнав проголошення незалежності 27 жовтня.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.