Астрономи виявили гігантського двійника Юпітера

Астрономи з'ясували, що об'єкт належить до класу так званих Супер-Юпітерів — планет, маса яких перевищує масу найбільшої планети Сонячної системи.

Астрономи виявили гігантського двійника Юпітера
20 Квітня 2017 20:14Новини

Міжнародна група астрономів виявила газового гіганта MOA-2016-BLG-227Lb, який в три рази масивніше Юпітера. Ця екзопланета віддалена від Землі на 21 тисячу світлових років, повідомляє УНІАН.

Про це повідомляється на сайті Phys.org. MOA-2016-BLG-227Lb була знайдена в 2016 році за допомогою телескопа MOA-II при Університетській обсерваторії Маунт Джон. Для цього використовувався метод, заснований на гравітаційному мікролінзуванні. При цьому явищі траєкторії світлових променів, що виходять від одного астрономічного об’єкта, спотворюються гравітаційним полем іншого небесного тіла. Серія спостережень з інших телескопів дозволила визначити основні параметри планети.

Астрономи з’ясували, що об’єкт належить до класу так званих Супер-Юпітерів — планет, маса яких перевищує масу найбільшої планети Сонячної системи. Однак вони недостатньо великі, щоб бути коричневими карликами, в яких протікають реакції термоядерного синтезу. Екзопланета обертається навколо невеликої червоної або помаранчевої зірки.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.