Apple несподівано програла в суді проти норвезької майстерні з ремонту телефонів

Справа може стати прецедентом в ситуаціях, коли Apple намагається встановити монополію на ремонт своєї продукції.

Apple несподівано програла в суді проти норвезької майстерні з ремонту телефонів
15 Квітня 2018 8:29Новини

Американська корпорація Apple Inc. програла судовий процес з компанією по ремонту смартфонів iPhone з Норвегії. Про це пише видання Mind з посиланням на галузевий портал Motherboard.

Минулого року співробітники митниці перехопили партію дисплеїв для iPhone 6 і 6S, яка призначалася власнику майстерні з ремонту телефонів Хью Хьюсебі.

Митники зацікавились посилкою, оскільки логотипи Apple на дисплеях були зафарбовані. Вони повідомили про це в Apple, а представники компанії згодом заявили про те, що дисплеї підроблені.

Хьюсебі пояснив, що екрани він замовив у Гонконзі у сторонньої компанії.

Власник майстерні отримав від юристів Apple Inc. лист, в якому вони вимагали від підприємця припинити використовувати при ремонті смартфонів iPhone екрани сторонніх виробників. Інакше доведеться сплатити штраф, погрожували юристи корпорації бізнесмену.

Потім Хьюсебі запропонували угоду: знищити контрафактні дисплеї і виплатити на користь американської корпорації штраф в розмірі $3560. Однак підприємець відмовився це зробити, після чого юристи Apple звернулися до суду.

Хоча їх інтереси представляли відразу п’ять адвокатів, виграти судовий процес проти власника норвезької майстерні їм не вдалося.

Суд акцентував на тому, що діюче в Норвегії законодавство не забороняє використовувати при ремонті мобільних пристроїв дисплеї сторонніх виробників. На затриманій митниками партії екранів логотипи Apple були зафарбовані маркером, а значить, товарний знак корпорації компанією з Гонконгу не використовувався.

На думку адвоката, який представляв інтереси Хюсебі в судовому процесі, американська корпорація намагається отримати монополію на ремонт власних виробів з метою утримання високих цін. Запасні частини до пристроїв продаються Apple виключно партнерським компаніям. Авторизовані сервісні центри зобов’язані купувати запчастини за фіксованою ціною, виплачуючи при цьому американській корпорації певний відсоток.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.