Журналісти знайшли в Іспанії незадекларований маєток Порошенка

У розслідуванні йдеться про те, що вілла оформлена не особисто на президента, а на компанію Feruvita SL.

Журналісти знайшли в Іспанії незадекларований маєток Порошенка
10 Листопада 2016 23:31Мультимедіа

Президент України Петро Порошенко має віллу на півдні Іспанії. Глава держави ніколи не вносив цей маєток до своєї декларації, бо вілла оформлена на його іспанську фірму. Про це йдеться у розслідуванні програми «Схеми».

Як стверджують журналісти, маєток розміщений у провінції Малага.

«Ця вілла оформлена не особисто на українського президента, а на компанію з назвою Feruvita SL. Місцева влада не поспішає видавати адресу, де саме розташований маєток, записаний на цю фірму. Інвестиції іноземців у місцеву нерухомість – запорука економічного розвитку регіону. Тож тут серйозно ставляться до умов приватності. Утім декілька наполегливих спроб – запитів через онлайн-сервіс та фізичних візитів в місцеву реєстраційну службу – і точну адресу вдається отримати. Муніципалітет Естепона розташований на захід від більш відомого курортного міста Марбелья – у бік Гібралтарської протоки. Маленьке містечко Аталая-Ісдабе», – йдеться у розслідуванні.

Місцеві мешканці охоче розповіли журналістам, як потрапити до маєтку українського президента.

Іспанський маєток Порошенка на березі моря у першій лінії. Це – двоповерхова вілла на 1254 квадратних метри у середземноморському архітектурному стилі з басейном. А під нею – 26 соток землі. Вілла зведена ще у 1993 році.

«Фірма Порошенка придбала маєток влітку 2008 року. Він тоді очолював Раду Національного банку України. На той момент Порошенко вже входив до двадцятки найбагатших українців як співвласник корпорації «Рошен» та «Укрпромінвест». У фінансових звітах фірми Президента вказано, що вілла оцінена у 4 мільйони євро. На сьогодні це близько 120 мільйонів гривень», – розповіли журналісти.

Крім того, «Схеми» з’ясували, що близькі соратники Порошенка – депутат Ігор Кононенко та заступник секретаря РНБО Олег Гладковський – теж володіють маєтками в Іспанії.

«Іспанську нерухомість трійки давніх товаришів та компаньйонів пов’язує не лише географічна близькість. У всіх їхніх компаній, на які оформлені вілли, один і той самий адміністратор – це Петрівська Ірина Вікторівна», – йдеться у розслідуванні.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко задекларував будинок площею 1,3 тисячі квадратних метрів та земельну ділянку на 33 тисячі квадратних метрів у Козині Обухівського району Київської області.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.