Вчені створили найменший у світі магнітофон з кишкової палички

Дослідники зламали імунну систему бактерії і змогли перетворити її на мікроскопічний магнітофон за допомогою технології CRISPR.

Вчені створили найменший у світі магнітофон з кишкової палички
25 Листопада 2017 23:49Мультимедіа

Вчені з медичного центру Колумбійського університету в США відзначають, що технологія відкриває шлях для створення живих пристроїв моніторингу, які можуть бути використані для аналізу забруднюючих речовин в екосистемах, пише НВ з посиланням на Science Alert.

Вчені помістили систему редагування генів, яка називається CRISPR-Cas в бактерію кишкової палички Escherichia coli, що відома природною здатністю запам’ятовувати генетичну інформацію про віруси.

«Система CRISPR-Cas є природним біологічним запам’ятовуючим пристроєм. Це система, яка вже була відточена завдяки еволюції, і вона дійсно чудова в зберіганні інформації», – відзначають автори дослідження.

Для створення незвичайного магнітофона вчені модифікували частину ДНК під назвою плазмід, давши йому можливість створювати більше копій в бактеріальній клітці у відповідь на зовнішній сигнал. В результаті створюється суміш фонових послідовностей, які записують час і послідовності сигналів, що міняються залежно від оточення клітини. Потім вчені можуть вивчити локус CRISPR, прочитати запис і зняти хронологічні показники.На даний момент вченим вдалося домогтися можливості збереження інформації про тип і силі впливу на клітину.

Наступним кроком розвитку цієї технології стане реагування на біомаркери хвороб в травній системі, які можуть коливатися протягом декількох днів. Це дозволить отримати точні і безпечні інструменти для аналізу складних середовищ всередині нас.

«Такі бактерії, коли їх проковтне пацієнт, можуть записувати зміни, які вона відчуває на всьому протязі шлунково-кишкового тракту, що дає безпрецедентний погляд на раніше недоступні феномени», – говорить старший автор дослідження, біофізик Харріс Ван.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.