У Народних домах Львівщини безкоштовно покажуть фільм «Жива»

З нагоди відзначення Року головнокомандувача УПА Романа Шухевича упродовж серпня-вересня у будинках культури Львівської області безкоштовно транслюватимуть легендарний фільм «Жива».

У Народних домах Львівщини безкоштовно покажуть фільм «Жива»
1 Серпня 2017 23:36Мультимедіа

Про це повідомила прес-служба ЛОДА, пише Zaxid.net.

«Жива» – історія карпатської дівчини Анни Попович, яка володіє надприродними здібностями. Вона опиняється у вирі війни, її надприродні сили змінювали долі людей.

Фільм заснований на реальних подіях. Зв`язкова УПА Анна Попович, чия доля лягла в основу стрічки, не дожила до її виходу у прокат, проте і режисер, і виконавиця головної ролі актриса Ольга Комановська мали змогу поспілкуватися із нею.

Зйомки тривали протягом 3-х років. Значну частину зняли у тій частині Карпат, де насправді розгорталась реальна історія життя Анни Попович – у Горганах. Сцени ж допитів знімали у Львівському національному музеї-меморіалі жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького».

У фільмі знімались переважно актори з Західної України Ольга Комановська, Ростислав Держипільський, Юрій Хвостенко, Альбіна Сотникова, Ярослав Кіргач, Олександра Люта та ін.

Автором саундтреку є Олександр Положинський. Також у створенні саундтреку бере участь американка Брія Блессінг, яка зараз живе у Львові.

Тарас Химич є відомим документалістом. «Жива» є його першою роботою в ігровому кіно.

Організатор показів – департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації. Показ відбуватиметься з метою промоції регіонального кінематографу, спрямованої на історико-патріотичне виховання молоді та висвітлення маловідомих фактів національно-визвольної боротьби українського народу.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.