У Китаї запустили перший у світі супутник квантового зв’язку

Сьогодні, 16 серпня 2016 року, у Китаї запустили у космос перший супутник квантового зв’язку Long March-2D.

У Китаї запустили перший у світі супутник квантового зв'язку
16 Серпня 2016 14:46Мультимедіа

Про це інформує Reuters.

Китайські вчені хочуть першими здійснити квантову передачу інформації між супутником і Землею. Також вони планують встановити захищений канал зв’язку між Китаєм (Пекіном) і Європою (Віднем).

Дана програма є дуже важливою для влади Китаю, адже вони запланували затвердити Китай у якості космічної держави.

Супутник був запущений з віддаленої північно-західної провінції Ганьсу. Він був названий на честь стародавнього китайського філософа і вченого Мо-Цзи, який понад два тисячоліття тому висловив припущення про прямолінійне поширення світла.

Маса апарату становить понад 600 кілограмів, він буде перебувати на сонячно-синхронній орбіті висотою 500 кілометрів, а його період обертання навколо Землі становитиме 90 хвилин.

Місія Quantum Experiments at Space Scale, QUESS розрахована на два роки. Квантовий супутник протягом приблизно 3 місяців після виведення на орбіту буде проходити орбітальне тестування, потім він буде переведений в фазу експлуатації на орбіті.

 

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.